Nugaros skausmą sukelia netaisyklinga laikysena

Sužinokite kaip atsikratyti blogų sėdejimo įpročiųTurbūt daugumai yra tekę jausti vienokį ar kitokį nugaros skausmą. Dažnai nugaros skausmą nulemia tai, ar taisyklingai mes sėdime. Sėdint visas krūvis tenka nugarai, o netaisyklinga laikysena, neleidžia krūviui pasiskirstyti tolygiai. Dėl to stuburas dėvisi nevienodai ir vystosi nugaros, juosmens bei pilvo raumenų silpnumas bei sąstingis. Ilgainiui netaisyklingas sėdėjimas sukelia skausmą nugaros apačioje ir šonuose.

Kiekvieną dieną mes atliekame įvairias judesių kombinacijas, kurios padeda atlikti kasdienines užduotis: einame, sėdime, stovime ir pan. Susiformavę netaisyklingi kasdieniniai įpročiai gali labai pakenkti nugarai.

Dažniausiai pasitaikantys kasdieninių įpročių pavyzdžiai:

  • Kūprinatės ar sėdite susikūprinę kėdėje ar ant sofos.
  • Skaitote knygą/dirbate su kompiuteriu atsigulus lovoje ant pilvo.
  • Dirbate su kompiuteriu atsisėdus lovoje.
  • Susikūprinate ir palinkstate į priekį, kai reikia atlikti ilgiau trunkantį stovimą darbą.
  • Stovite visą svorį sutelkus ant vienos kojos.
  • Keliate sunkius daiktus netaisyklingai, t.y. sulenkiant nugarą.

Jeigu pastebėjote, kad bent vieną iš aukščiau išvardintų kasdieninių įpročių turite ir jūs, yra didelė tikimybė, kad anksčiau ar vėliau pradėsite jausti nugaros skausmą. Riziką padidina ir sėslus gyvenimo būdas bei fizinio aktyvumo trūkumas.


Pateikiame jums kelis dažniausiai pasitaikančius netaisyklingos laikysenos pavyzdžius, ir kaip tai gali pakenkti jūsų nugarai:

  • Ilgalaikis kūprinimasis stovint arba sėdint sukelia nugaros, juosmens ir pilvo raumenų įtampą bei sutrikusią kraujotaką. Bėgant laikui vystosi šių sričių silpnumas ir sąstingis, dėl ko ir jaučiame nugaros skausmą.
  • Nepatogus sėdėjimas, kai nugara neturi pakankamai atramos, skatina ydingą laikyseną: visas kūnas palinksta į priekį ir sulinksta. Ilgainiui toks sėdėjimas apkrauna apatinę nugaros dalį papildomu krūviu, todėl gali išsivystyti juosmens išvarža.
  • Sunkių daiktų kėlimas netaisyklingai, gali sukelti juosmens diskų išvaržą, dėl kurios juntamas skausmas nugaros apačioje. Stubure esančiais nervais skausmas gali pereiti ir į kojas.
  • Dažnas gulėjimas ant pilvo ir darbas kompiuteriu/skaitymas sukelia pokyčius apatinėje nugaros dalyje bei klubuose, dėl to keičiasi apatinė stuburo linkio dinamika.

Jeigu jūsų laikysena yra netaisyklinga, rizikuojate pakenkti savo raumenims, stuburui, jo raiščiams bei diskams. To galima išvengti jei atpažinsite ir pakoreguosite esamus netaisyklingos laikysenos įpročius.


Toliau pateikiame kelis patarimus, kaip galite ugdyti taisyklingos laikysenos įpročius kasdieninėse veiklose:

kaip vaikščioti tiesia nugara

Kai vaikštote, labai svarbu būti išsitiesus, galva turi būti pakelta tiesiai, stuburas tiesus, pečiai atpalaiduoti. Prisiminkite žengdami pirmiausia statyti kulną, o tada išguldyti visą priekinę pėdos dalį. Taip pat svarbu, kad vaikštant judėtų visas kūnas: su kiekvienu žingsniu šiek tiek pasisukti per juosmenį, kad priekyje būtų žengianti koja ir priešingos pusės ranka (pasisukti reikia labai nežymiai, kad judesiai būtų natūralūs).

Kaip kelti daiktus taisyklingai

Kad taisyklingai pakeltumėte daiktą nuo žemės, atsitūpkite priešais daiktą, kurį kelsite. Svarbu visą laiką nugarą išlaikyti tiesią. Daiktą kurį keliate laikykite abiem rankomis arti krūtinės, nugaros nesulenkite, juda tik kojos išsitiesdamos ties keliais ir klubais. Jeigu keliate lengvesnį daiktą, galite pasinaudoti stalu ar kėde, kaip atrama ir lenktis ties klubais ir keliais, išlaikant tiesią nugarą.

kaip sedeti tiesia nugara

Kai sėdite ant kėdės, stenkitės atrasti patogią poziciją sėdėti atsilošus į kėdės atramą. Svarbu, kad nugara būtų tiesi, galva nenuleista, pečiai šiek tiek pastumti atgal ir atsipalaidavę. Sulenkite rankas ties alkūnėmis 75 – 90 laipsnių kampu. Kojos turi būti klubų plotyje, pilnai siekti žemę. Su ortopedine laikysenos tobulinimo pagalvėle Activel lengvai ir nepastebimai pagerinsite savo laikyseną ir užkirsite kelią skausmui. SUŽINOTI DAUGIAU


Gerai savijautai pasiekti, būtina koreguoti ydingą laikyseną. Taisyklinga laikysena ir tiesi nugara užkerta kelią stuburo diskų, sausgyslių ir audinių nusidėvėjimui, bei sumažina nugaros skausmo riziką.


Activel pagalvėlės forma yra unikali, ji sukurta taip, kad sėdėdami ant jos ir balansuodami atliktumėte mikro judesius. Jų metu apkrovą gauna visi pečių, nugaros bei juosmens raiščiai, suaktyvinami gilieji raumenys, nesąmoningai įgyjama taisyklinga sėdėjimo padėtis. Tyrimų metu nustatyta, jog norint 98% sumažinti nugaros skausmų riziką, užtenka vos 20 minučių kasdien aktyviai pasėdėti ant Activel pusiausvyros pagalvėlės. Unikali forma tinka įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat pagal poreikius galima pasirinkti aktyvią arba mažiau aktyvią pusę. Nedvejokite, įsigykite Activel ir pagerinkite savo ar artimųjų savijautą jau dabar

taisyklinga laikysena

Palikti Atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuotas atsiliepime. Privalomi laukeliai pažymėti *